1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
PR narzędziem w rękach wielkich korporacji? Uczyniliśmy go dostępnym dla wszystkich!

Ostatnie, pandemiczne miesiące nie były łatwe dla biznesu. Niektóre firmy jakoś sobie radziły, ale inne musiały się poddać. Najbardziej przedsiębiorczy pracownicy tych drugich, chcąc sobie poradzić z brakiem pracy, nie poddawali się i w ich umysłach zakiełkowały pomysły własnych działalności. Zaczęły pojawiać się pytania: jak zacząć, na czym się skupić, czy i jak w ogóle komunikować się z rynkiem i potencjalnymi klientami? Właśnie z myślą o początkujących przedsiębiorcach powstał ebook pt. ‘Jak stworzyć nową markę i zostać zauważonym – poradnik na start’, którego autorką jest szefowa agencji Mariel & Haan Communications, Patrycja Rabińska.

 

Nowy rok, nowy projekt

Rok 2020 spowodował, że nikt nie mógł być pewien jak potoczą się losy jego firmy. W naszej agencji na szczęście obyło się bez wielkich rewolucji, jednak w momencie ogłoszenia lock downu pracy ubyło. Te pozornie niesprzyjające warunki były przestrzenią do realizacji długo odkładanego pomysłu, jakim był projekt upowszechnienia wiedzy PR-owej. Tak narodziła się ‘Lekcja PR-u’. Misją tego projektu jest wsparcie początkujących przedsiębiorców (głównie w obszarze komunikacji marketingowej), w postawieniu odważnych kroków do stworzenia lub wyróżnienia własnej marki. Pierwszym, ważnym pomysłem, który miał wyzwolić ten impuls było wydanie przez Patrycję ebooka ‘Jak stworzyć nową markę i zostać zauważonym – poradnik na start’, który niedawno miał swoją premierę na platformie How2.

 

Ebook dla odważnych

Ebook dostępny na platformie How2 posiada czternaście rozdziałów, z których każdy został poświęcony innemu aspektowi budowania nowej marki. Porusza takie kwestie jak wybór dobrej nazwy, tworzenie identyfikacji wizualnej, planowanie podziału ról w firmie czy rekrutacja pracowników. Znajdują się w nim również informacje na temat tego jak pozyskiwać sponsorów, partnerów i klientów, jak porozumiewać się w przestrzeni publicznej oraz jak budować wizerunek za pomocą mediów społecznościowych. Ebook zawiera odpowiedzi na takie pytania jak: czym jest branding, dlaczego jest tak ważny i jak skutecznie z niego korzystać. Ebook to nie tylko teoretyczne rozważania o komunikacji i budowaniu wizerunku, ale i zbiór praktycznych przykładów z życia trzech firm z różnych branż – motoryzacyjnej, beauty (e-commerce) oraz public relations.

 

Dla kogo jest ten ebook?

Ebook powstał z myślą o wszystkich tych, którzy tak jak kiedyś Patrycja, marzą o własnym biznesie i chcą wesprzeć go sprawną komunikacją. Publikacją szczególnie zainteresowani będą:

 • właściciele start – upów z ograniczonymi możliwościami finansowymi,
 • właściciele innych małych i średnich firm,
 • freelancerzy różnych branż poszukujący klientów,
 • początkujący PR-owcy, którzy chcą dowiedzieć się na czym polegają działania PR-owe,
 • pracodawcy, którzy chcą usprawnić rekrutację członków swoich zespołów,
 • event managerowie poszukujący efektywnej drogi pozyskiwania sponsorów i klientów.

 

Ebook, dostępny jest na platformie How2.shop pod adresem: https://how2.shop/produkt/jak-stworzyc-nowa-marke-i-zostac-zauwazonym/, natomiast więcej o projekcie ‘Lekcja PR-u’ można przeczytać tutaj.

 

25 stycznia 2021

2017

Created by - check this out >

Patrycja Rabińska

E: patrycja.rabinska@marielhaan.com

Tel: +48 504 006 016