Patrycja Rabińska

E: patrycja.rabinska@marielhaan.com

Tel: +48 504 006 016

 

2017

Created by - check this out >

25 stycznia 2021

Ostatnie, pandemiczne miesiące nie były łatwe dla biznesu. Niektóre firmy jakoś sobie radziły, ale inne musiały się poddać. Najbardziej przedsiębiorczy pracownicy tych drugich, chcąc sobie poradzić z brakiem pracy, nie poddawali się i w ich umysłach zakiełkowały pomysły własnych działalności. Zaczęły pojawiać się pytania: jak zacząć, na czym się skupić, czy i jak w ogóle komunikować się z rynkiem i potencjalnymi klientami? Właśnie z myślą o początkujących przedsiębiorcach powstał ebook pt. ‘Jak stworzyć nową markę i zostać zauważonym – poradnik na start’, którego autorką jest szefowa agencji Mariel & Haan Communications, Patrycja Rabińska.

 

Nowy rok, nowy projekt

Rok 2020 spowodował, że nikt nie mógł być pewien jak potoczą się losy jego firmy. W naszej agencji na szczęście obyło się bez wielkich rewolucji, jednak w momencie ogłoszenia lock downu pracy ubyło. Te pozornie niesprzyjające warunki były przestrzenią do realizacji długo odkładanego pomysłu, jakim był projekt upowszechnienia wiedzy PR-owej. Tak narodziła się ‘Lekcja PR-u’. Misją tego projektu jest wsparcie początkujących przedsiębiorców (głównie w obszarze komunikacji marketingowej), w postawieniu odważnych kroków do stworzenia lub wyróżnienia własnej marki. Pierwszym, ważnym pomysłem, który miał wyzwolić ten impuls było wydanie przez Patrycję ebooka ‘Jak stworzyć nową markę i zostać zauważonym – poradnik na start’, który niedawno miał swoją premierę na platformie How2.

 

Ebook dla odważnych

Ebook dostępny na platformie How2 posiada czternaście rozdziałów, z których każdy został poświęcony innemu aspektowi budowania nowej marki. Porusza takie kwestie jak wybór dobrej nazwy, tworzenie identyfikacji wizualnej, planowanie podziału ról w firmie czy rekrutacja pracowników. Znajdują się w nim również informacje na temat tego jak pozyskiwać sponsorów, partnerów i klientów, jak porozumiewać się w przestrzeni publicznej oraz jak budować wizerunek za pomocą mediów społecznościowych. Ebook zawiera odpowiedzi na takie pytania jak: czym jest branding, dlaczego jest tak ważny i jak skutecznie z niego korzystać. Ebook to nie tylko teoretyczne rozważania o komunikacji i budowaniu wizerunku, ale i zbiór praktycznych przykładów z życia trzech firm z różnych branż – motoryzacyjnej, beauty (e-commerce) oraz public relations.

 

Dla kogo jest ten ebook?

Ebook powstał z myślą o wszystkich tych, którzy tak jak kiedyś Patrycja, marzą o własnym biznesie i chcą wesprzeć go sprawną komunikacją. Publikacją szczególnie zainteresowani będą:

 • właściciele start – upów z ograniczonymi możliwościami finansowymi,
 • właściciele innych małych i średnich firm,
 • freelancerzy różnych branż poszukujący klientów,
 • początkujący PR-owcy, którzy chcą dowiedzieć się na czym polegają działania PR-owe,
 • pracodawcy, którzy chcą usprawnić rekrutację członków swoich zespołów,
 • event managerowie poszukujący efektywnej drogi pozyskiwania sponsorów i klientów.

 

Ebook, dostępny jest na platformie How2.shop pod adresem: https://how2.shop/produkt/jak-stworzyc-nowa-marke-i-zostac-zauwazonym/, natomiast więcej o projekcie ‘Lekcja PR-u’ można przeczytać tutaj.

 

PR narzędziem w rękach wielkich korporacji? Uczyniliśmy go dostępnym dla wszystkich!
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en